کی از دلایل بسیار مهمی که باعث پیشرفت روز افزون علوم طبیعی و خصوصاً علم فیزیک( به مفهوم خاص) گردیده ، این است که در این قلمرو اشخاص اصل نیستند و زیاد به آنها پرداخته نمی شود و به همین دلیل مناقشات، مجادلات و تنشها کمرنگ می شوند و اگر هم بوجود بیایند پایدار نبوده و دیری نمی گذرد که محو می شوند. آنچه در اینجا اهمیت دارد معادلات و آثار هستند نه اشخاص . نظریات کاملاً مورد بررسی و آنالیز قرار می گیرند و هیچ نظریه ای به صرف اینکه پردازنده اش گالیله ، نیوتن ، انیشتین و غیره باشند مورد پذیرش قرار نمی گیرد چرا که همه اینها خود موجوداتی فیزیکی هستند و برای هر موجود فیزیکی همواره امکان اشتباه و خطا وجود دارد. 
هیچکس به یاد ندارد که فرضاً پیروان مکتب فلان دانشمند فیزیک دسته و گروه تشکیل دهند و برای به کرسی نشاندن حرف خود خون یکدیگر را بریزند چرا که در اینجا این آثار هستند که اصل قرار می گیرند نه اشخاص. 
اما متأسفانه در قلمرو مذهب وضع بگونه دیگری است و در اینجا اصالت با اشخاص است نه آثار و نظریات. 
به همین دلیل تاریخ مذهب با جنگ ، خونریزی و اختلاف تنیده شده و همواره مهمترین عامل عقب افتادگی ملتها و بهره کشی از انسانها بوده است. 
بدون شک علت اصلی ارسال پیامبران ، مبارزه با مذاهب و حل اختلافات میان آنها بوده و هر پیامبری که آمده اثری از خداوند را با خود به همراه آورده تا انسانها در آن اندیشه کنند و راه را از چاه تشخیص دهند. اما متأسفانه همان اثر بزودی مورد تلبیس و تحریف قرار گرفته و بر ویرانه های آن تعداد زیادی مذهب و فرقه بنیان نهاده شده است. مذاهبی که هریک خود را از دیگری برتر می دانند و فرمانروایی بر سرزمین مقدس را حق مسلم خود می انگارند 
دستهای پنهانی در کار است که انسانها را به خودشان مشغول کرده و هیچگاه به آنها اجازه انیشیدن در آثار الهی را نداده است. تا جایی که آنقدر از خود بیرون می آورند و به دور خود می تنند تا خود را خفه کنند 
اینکه اول مرغ بوجود آمده یا تخم مرغ چه سودی به حال دین و دنیای ما دارد؟ 
عرق شتر نجاست خوار و احکام ورود و خروج از مستراح در جایگاه کدامین ستون دین نشسته اند؟ 
تا کی می خواهیم خود را در بند این اغلال و زنجیرها محبوس نماییم؟ 
آیا وقت آن فرا نرسیده تا بافته های ذهن این و آن دور ریخته و کلام پروردگار را مستقیماً از زبان خودش بشنویم؟ 
حال که اندک اندک بی خدایی از این مکان رخت بر می بندد بیایید تا با تفکر و تعقل در قرآن ، با اتخاذ یک سیستم تک خدایی هر آنچه را نام مذهب و فرقه به خود گرفته فراموش کنیم و به نبرد خدایان خاتمه دهیم.

نوشته شده در چهارشنبه 17 خرداد‌ماه سال 1391ساعت 10:04 ق.ظ توسط قران دوست| 0 نظر - نسخه قابل چاپ